linia Zaproszenie do udziału w konkursie literackim

Konkurs polega na napisaniu przez dzieci wraz z dziadkami wiersza związanego z aktywnością ruchową.

Cele konkursu:

Zachęcenie utalentowanych osób do pisania i prezentowania własnej twórczości artystycznej.

– Rozwijanie wyobraźni i wrażliwości autorów a także popularyzowanie ich twórczości artystycznej.

– Integracja wielopokoleniowa, integracja między dziadkami.

– Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Regulamin konkursu:

1.Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Grabówce oraz ich dziadków.

2. Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza. Organizator zastrzega, że treść wiersza musi być skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym.

3. Utwór powinien propagować ideę zdrowego i sportowego stylu życia.

4. Utwór musi być napisany w języku polskim, wierszem lub prozą. Powinien być zrozumiały, dostosowany do poziomu dzieci przedszkolnych.

5. Prace konkursowe należy złożyć w formie papierowej u wychowawcy.

6. Utwory konkursowe nie powinny być nigdzie dotąd publikowane
i nagradzane.

7. Jeden uczestnik może przekazać jedną pracę.

8. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz numerem grupy.

9. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

10. Prace należy przekazywać do wychowawców grup w terminie do 24.10.2022r.

11. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 28.10.2022r.

12. Prace będą oceniane przez jury powołane przez organizatorów.

13. Zgłoszone prace oceni komisja konkursowa powołana przez organizatora, biorąc pod uwagę:

a) zgodność z regulaminem,

b) poprawność gramatyczną oraz stylistyczną,

c) oryginalność pomysłu,

d) wartość profilaktyczną,

e) twórczy charakter wiersza.

14. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów.

15. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zgodę na warunki określone
w Regulaminie i jest jednoznaczne z oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście, bez naruszenia praw autorskich osób trzecich.

16. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestników konkursu.

Organizatorki:

Paulina Nowicka