linia Tydzień Dziecka – Dzień Drugi

Kolejny dzień zabaw dla najmłodszych. Tego dnia w przedszkolu przy ul Leszczynowej została przygotowana dla dzieci
Gra Terenowa z finałem na polance, gdzie odbył się piknik, na który każde dziecko przygotowało coś do przekąszenia.
Na początku każda grupa dostała instrukcję, w którą stronę ma się kierować po wyjściu z przedszkola, oraz wiadomość,
że dalsze wskazówki będą na nich czekały po drodze, więc niech się uważnie rozglądają. Trasa została podzielona na trzy stopnie trudności, grupa najmłodsza została trasę najkrótsza, cztery grupy czterolatków – trasę średnią, a trzy grupy najstarszych dzieci – trasę najdłuższą i najbardziej wymagającą. Ponownie wydarzenie nie polegało na wygranej, liczyła się dobra zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z przedszkola. Na pikniku, każdy częstował się smakołykami, które przyniósł. Dzieci bawiły się, biegały, aż przyszedł czas by wracać do przedszkola na obiad.

W przedszkolu przy ul. Jeżynowej wszystkie dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych. Dzieci w formie zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczyły sprawność ogólną: celność, szybkość, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair play oraz radzenia sobie z porażkami.  Przedszkolaki zobaczyły jaką frajdą może być sport i ile sprawia radości.