linia Wirusoochrona

Zabawa z pokazywaniem (na melodię „Panie Janie”)
Tops and bottoms, tops and bottoms
In between, in between
Scrub them all together,
scrub them all together
Now we’re clean, squeaky clean

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej Powiatowego Inspektora Sanitarnego pn. „Wirusoochrona” przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne dla przedszkolaków.
Celem działań edukacyjnych była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Dzieci przypomniały sobie o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny poprzez różnorodne eksperymenty.
Łatwo wpadające w ucho piosenki i rymowanki także w języku angielskim pozwolą na długo zapamiętać, w jaki sposób prawidłowo należy myć ręce. Podczas zajęć online dzieci oglądały bajki o wirusach.

Dyrektor oraz personel Przedszkola Samorządowego w Grabówce także zaangażowali się w akcję poprzez nagranie filmu pt. „Czyste ręce”.
Zapraszamy do wspólnej zabawy:

Koordynator projektu: Katarzyna Grzegorczuk we współpracy z Anną Czyżewską