linia Tydzień czytania dzieciom-2021r.

TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W dniach 7-12 czerwca 2021r. w  naszym przedszkolu, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, organizowany był ,,Tydzień czytania dzieciom ” pod hasłem ,,Nietypowe miejsca – nietypowe osoby”.

Celem czytania było zainteresowanie najmłodszych książkami
i zaszczepienie w nich pasji czytania.

W świat literatury przenieśli nas różni pracownicy przedszkola. Dużą atrakcją dla dzieci było słuchanie bajki czytanej przez panią Dyrektor przedszkola w jej gabinecie. Pani kucharka czytała przy kuchni, a pan konserwator przy swoim warsztacie. Czytała też księgowa z naszego przedszkola oraz  nauczycielki z poszczególnych grup. Scenerią do miłej lektury były łąki i lasy. Nie lada atrakcją było słuchanie opowiadania w języku angielskim.

W ramach akcji, odwiedzali nas  zaproszeni goście. Kierownik budowy przedszkola w Sobolewie czytał dzieciom przy karuzeli, a dzielnicowa
z Posterunku Policji w Zaściankach przy swoim radiowozie. Ciekawą opowiastkę przeczytał maluchom pracownik Referatu Gospodarki Odpadami z Urzędu Gminy w Supraślu.

Odwiedziła nas też bibliotekarka z biblioteki. Swoje bajki prezentowała na holu przedszkola i w bibliotece przedszkolnej. Starszaki natomiast, wybrały się z wizytą do Biblioteki w Zaściankach, gdzie zapoznały się
z miejscem i z zasadami wypożyczania książek.

Dużą niespodzianką było czytanie bajeczek przez pana z Nadleśnictwa Supraśl. Leśnik czytał o lesie i zwierzętach leśnych w otoczeniu drzew
i krzewów.

Do czytania dzieciom zaproszeni byli też rodzice, którzy w formie online łączyli się z przedszkolakami.

Dzieci lubią książki. A jeszcze bardziej lubią, gdy się im je czyta. Istnieje szansa, że jeśli będziemy dużo czytać dzieciom, miłość do książek pozostanie im na całe życie.

Wszystkim czytającym dziękujemy serdecznie za udział w akcji
i zapraszamy za rok.

A oto fotorelacja z minionych dni: