Galeria

linia „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” – akcja charytatywna

„I Ty możesz zostać Św. Mikołajem” , to akcja charytatywna, która została zorganizowana w naszym przedszkolu na przełomie listopada i grudnia. Polegała ona na zbiórce  i ofiarowaniu darów mieszkańcom Domu Matki i Dziecka Nazaret w Supraślu.

Dzięki  zaangażowaniu i hojności rodziców, pracowników przedszkola zebrano bardzo wiele produktów w postaci środków higieny, pampersów, słodyczy, zabawek, książeczek, ubranek dla niemowlaków i starszych dzieci. W darach znalazł się też wózek dziecięcy, kocyki, pościele, ręczniki, mleko w proszku, środki dezynfekcji.            

6 grudnia z okazji Mikołajek, organizatorki akcji – Beata Dmitruk i Joanna Bogus w imieniu całej społeczności przedszkolnej, przekazały zebrane rzeczy potrzebującym.

Celem akcji było również zaszczepienie w przedszkolakach chęci pomagania, dzielenia się i dawania, dostrzegania kłopotów i trudnej sytuacji innych ludzi. Była ona  dla dzieci prawdziwą lekcją empatii, która uczy szacunku, współczucia i życzliwości dla drugiego człowieka.

Osoby obdarowane nie miały słów wdzięczności, a ich oczy w trakcie składania życzeń i podarunków były ze wzruszenia pełne łez. Radość i wielkie zaskoczenie – powiedziała siostra Christiana ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu zajmująca się podopiecznymi.                            

Ten piękny i szlachetny gest mógł być spełniony dzięki OTWARTOŚCI SERC NASZYCH WSPANIAŁYCH RODZICÓW.  I za to składamy Wam gorące, płynące z serca życzenia. D   Z   I   Ę  K  U  J  E  M  Y !!!